Europäisches Magazin SOWA - Frankfurt am Main - Herausgeber: Stefan KOSIEWSKI
Blog > Komentarze do wpisu
żyd Michnik do Kiszczaka w 1983 r., żeby się wykreować w oczach świata na przeciwnika żydokomuny

Pismo Chrzścijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - Carlsberg - Republika Federalna Niemiec

[sowa.blogg.de  zablokowany administracyjnie:

Mittwoch, 16.03.2005

Michnik syn Ozjasza do Kiszczaka, o honorze i Lazurowym Wybrzeżu Wissen - 58.

Adam Michnik s. Ozjasza
Warszawa, ul Rakowiecka 37
Areszt Śledczy

Ob.
Minister Spraw Wewnętrznych
Gen. Czesław Kiszczak
Warszawa


[...]
- Na początku listopada, pełen obrzydzenia dla postępków funkcjonariuszy pańskiego resortu, wysłałem do pana skargę. W swoim liście zwróciłem uwagę na niski charakter takich poczynań jak: zabranie mi serii książek, które posiadałem za zgodą prokuratora, pozbawienie mnie dodatkowego spaceru, zalecanego przez lekarza, czy pogróżki inspirowane jakimiś audycjami

[...] Odwołałem się w swoim piśmie do obowiązującego ludzi cywilizowanych nakazu honoru, który zabrania znęcać się nad uwięzionym i bezbronnym przeciwnikiem politycznym (...) W przedmiocie zwrócenia mi do celi książek – okazał się pan niekompetentny, starczyło panu natomiast kompetencji, by złożyć mi dość osobliwą propozycję. Brzmiała ona: albo najbliższe święta spędzę na Lazurowym Wybrzeżu, albo też czeka mnie proces i wiele lat więzienia. Zapewniał pan zarazem, że po procesie, gdy władza przełknie tę żabę, o wyjeździe nie będzie mogło być już mowy. W ten sposób dowiedziałem się, że ministrowi Spraw Wewnętrznych PRL trudniej pohamować nadgorliwych w dokuczliwości funkcjonariuszy SB, niż odgadnąć wyrok sądu wojskowego i szeroką dłonią ofiarować wczasy na Lazurowym Wybrzeżu.

[...] Kiedy z początkiem listopada przeczytałem w Trybunie Ludu wypowiedź Jerzego Urbana o tym, że mogę uzyskać wolność kosztem opuszczenia Polski, potraktowałem to jako kolejny żart tego skądinąd utalentowanego felietonisty (...). W tej też konwencji odczytałem jego wypowiedź o możliwości kupienia sobie wolności poprzez wyjazd za granicę. Pańska oferta spźdzenia świąt na Lazurowym Wybrzeżu kazała mi jednak ponownie przemyśleć, co oznaczają te dziwne wypowiedzi.

[...] Aby tak jawnie przyznawać się do deptania prawa trzeba być durniem
Aby będąc więziennym nadzorcą proponować człowiekowi więzionemu od dwóch lat Lazurowe Wybrzeże w zamian za moralne samobójstwo, trzeba być świnią.

Wiem dobrze, Panie Generale, do czego wam nasz wyjazd jest potrzebny. Do tego, by nas ze zdwojoną siłą opluskwiać w swoich gazetach jako ludzi, którzy ujawnili wreszcie swe praqwdziwe oblicze, którzy przedtem wykonywali cudze dyrektywy, a teraz połasili się na kapitalistyczne luksusu. Do tego, by zademonstrować światu, że wy jesteście szlachetnymi liberałami, a my szmatami bez charakteru. Do tego, by móc Polakom powiedzieć: patrzcie, nawet oni skapitulowali, nawet oni stracili wiarę w demokratyczną i wolną Polskę.

[...] Dlatego, sami złajdaczeni, chcecie nas ściągnąć do swojego poziomu. Otóż nie! Tej przyjemności wam nie dostarczę.

[...] Niech ten mój gest odmowy będzie maleńką cegiełką budującą honor i godność w tym co dzień unieszczęśliwianym przez was kraju. Niech będzie policzkiem dla was – handlarzy cudzą wolnością

[...] Szczęśliwy jestem, że znalazłem się po właściwej stronie, wśród ofiar, a nie wśród oprawców.

[...] dla człowieka uczciwego (...) są dwie rzeczy na świecie (...) z których jedna nazywa się ZŁO, a druga DOBRO

[...] Niech pan przy wigilijnym stole pomyśli przez chwilę o tym, że będzie pan rozliczony ze swoich uczynków. Będzie pan musiał odpowiedzieć za łamanie prawa. Skrzywdzeni i poniżeni wystawią panu rachunek. To będzie groźna chwila. Życzę panu zachowania godności osobistej w takim momencie. I odwagi. Niwech pan nie tłumaczy się jak pańscy koledzy z poprzednich ekip, że pan o niczym nie wiedział. Bo to nie wzbudza litości, tylko pogardę.

Sobie zaś życzę, abym (...) umiał być na miejscu w samą porę, gdy pan będzie zagrożony i zdołał także panu dopomóc...

Adam Michnik, 10 grudnia 1983

Pismo Chrześcijańskiej Służby Wyzwolenia Narodów
D-6719 Carlsberg/Pf.


http://ipn.blox.pl/html/1310721.html
sobota, 23 kwietnia 2005, reakcja

Polecane wpisy

Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę